Neler Yaptık

9-10 ocak 2021 tarihinde Ulusal Gönüllülük Komitesi ve Habitat Derneği iş birliği ile Dijital Gönüllülük Fikir Maratonu’nda mentorlük desteği verdik.

11 Aralık 2020’de URTEB Rekabet Merkezi tarafından davet edildiğimiz Sosyal Sorumluluk/ Çevre ve Doğa 101 isimli atölye çalışmasını gerçekleştirdik.

9 Aralık 2020 tarihinde YÖRET Vakfı’nın Merak Ediyordum Öğrendim Programı Etkinliği kapsamında mini bir atölye gerçekleştirdik.

5 Aralık 2020’de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını merkeze alarak “#Herkesiçingönüllülük” başlığı altında bir kampanya başlattık.

15-16-17 Ekim 2020’de Erasmus Plus Projesi kapsamında yapılan Erasmus Days etkinliğinde gönüllülüğü temel alan atölyelerimiz ile katkı sağladık.

7-15 Ekim tarihleri arasında Kocaeli’de Kuzey Makedonya-İtalya-Romanya-Bulgaristan ve Türkiye’den katılımcılarlar “Are You Media Literate? Yes!” isimli Erasmus Plus Gençlik Değişim Programı Projesi’ni düzenledik.

10-12 Temmuz 2020 tarihinde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odaklı oyun geliştirme yarışması olan GameGoals’e mentor desteği sürecinde katılım gösterdik.

1-15 Temmuz 2020 tarihleri arasında Bambu Gönüllü Eğitim Platformu’nun 4-18 yaş arasındaki çocuklara yönelik düzenlediği “Herkes Dünya’yı Kurtarabilir” konulu atölye çalışmasını gerçekleştirdik.

25 Haziran 2020’de Youtube yayınlarına başladık.

11 Haziran 2020’de üyesi olduğumuz Ulusal Gönüllülük Komitesi’nin ilk online toplantısına katıldık.

28 Mayıs 2020’de Mersin Girişimci İş Kadınları Derneği’nin konuğu olarak Genç GİŞKAD ile birlikte Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve Gönüllülük konularında bir atölye gerçekleştirdik.

26 Nisan 2020’de Gönüllü Hikayeleri oluşumu olarak Instagram canlı yayınları ile “Sosyal Konuşmalar” adlı buluşma serimize başladık.

12 Nisan 2020’de Ortak Fayda Burada’nın yapmış olduğu Instagram canlı yayın sohbetine katıldık.

11 Nisan 2020’de Gönüllü Hizmetler Derneği’nin düzenlemiş olduğu Gönüllü Buluşması’nın konuğu olduk.

29 Şubat 2020 tarihinde YÖRET/Toplumsal Gelişim ve Eğitim Vakfı’nın daveti ile Mesleki Sohbetler Toplantısına katılım sağladık.

29 Ocak 2020’de Sivil Ses Podcast’in konuğu olarak kendi çıkış hikayemizi ve gönüllülük kavramı üzerine düşüncelerimizi paylaştık.

24 Ocak 2020’de dahil olduğumuz Ulusal Gönüllülük Komitesi’nin 2020 yılındaki ilk genel kurul toplantısına katıldık.

7 Aralık 2019’da 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’ne ithafen düzenlenen Gönüllülük Sempozyumu’na katıldık.

16 Kasım 2019’da Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün daveti üzerine bir atölye çalışması gerçekleştirdik.

Avrupa Birliği Başkanlığı, Birleşmiş Milletler Gönüllü Programı ve Ulusal Gönüllülük Komitesi işbirliğinde 17 Ekim 2019’da “Kamu-STK İş Birliği ve Türkiye’de Gönüllülük Süreçlerinin Güçlendirilmesi” toplantısında yer aldık.

20-21 Eylül 2019 tarihlerinde Uniq İstanbul’da düzenlenen Sivil Sesler Festivali’nde “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları İçin Gönüllülük” isimli atölye çalışmamız ile yer aldık.

2 Eylül 2019’da Fikir Değirmeni oluşumuna bağlı olarak Kocaeli’den gelen çocuk girişimci adayları ile sohbet ettik.

26 Haziran 2019’da düzenlenen Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Açık Sahne etkinliğine katıldık.

TED Rönesans Koleji Toplum Hizmeti Kulübü öğrencileri ile birlikte Nisan ve Mayıs ayları içerisinde 4 hafta boyunca “Gönüllülük, Toplum Hizmetleri, Sosyal Sorumluluk, Sosyal Girişimcilik ve Proje Geliştirme” konularında atölyeler geliştirdik.

15-23 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul/Silivri’de farklı ülkelerden gençlerin katılım gösterdiği “Be Online, Get in Anti-discrimination NET” isimli Erasmus Plus programı çerçevesinde atölye çalışması yaptık.

20 Nisan 2019’da eş zamanlı şekilde hem İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü’nün düzenlediği farkındalık festivali “Sociallup” etkinliğinde hem de Ankara’da Sosyal Sorumlulukta Kalite Derneği’nin 5. Sosyal Sorumluluk Projeleri Kongresi’nin etkinliğinde poster sunumu yaptık.

10 Nisan 2019’da Nişantaşı Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri çalışma birimi aracılığı ile üniversitedeki öğrencilere yönelik diyalog çalışması gerçekleştirdik.

9 Nisan 2019’da Nişantaşı Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri ile Sivil Toplum ve Gönüllülük üzerine diyalog çalışması gerçekleştirdik.

29 Mart 2019’da Nişantaşı Üniversitesi öğrenci kulüpleri ile bilgilendirme çalışması yaptık.

22 Şubat 2019’da Çağ Üniversitesi Gençlik Kulübü’nün düzenlemiş olduğu “Entrepreneurship Talks” etkinliğinde bulunduk.

23-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Dinamik Gençlik Merkezi’nde yer alan katılımcılara yönelik “Gönüllülük Üzerine Diyalog ve Atölye Çalışması” düzenledik.

21 Şubat 2019’da Sosyal Girişimcilik, Sosyal Fayda ve Gönüllülük Zirvesi’nde yer aldık.

20 Şubat 2019’da Medipol Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde okuyan öğrencilerle “Gönüllülük Üzerine Diyalog” isimli çalışmayı gerçekleştirdik.

18 Şubat 2019’da Siyamder İstanbul Grubu ile birlikte Toplumsal Sorunlara Çözüm ve Küresel Hedefler için gönüllülük üzerine atölye çalışması gerçekleştirdik.

11 Ocak 2019’da Nişantaşı Üniversitesi’ndeki Öğrenci Kulüpleri’ne yönelik İhtiyaçlar Analizi üzerine atölye çalışmamızı gerçekleştirdik.

22 Aralık 2018’de Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Hizmet Topluluğu ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri sürecinde toplumsal sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirme üzerine proje atölyesi gerçekleştirdik.

21 Aralık 2018’de Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Ekonomi ve Ekoloji Kulübü ile Gümüşhacıköy Yerel Eylem Grubu Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği söyleşiye katıldık.

7 Aralık 2018’de Ankara’da düzenlenen Dünya Gönüllüler Günü etkinliğine katıldık.

6 Aralık 2018’de İstanbul Aydın Üniversitesi Çevre ve Sürdürülebilir Kulübü ile birlikte söyleşi yaptık.

5 Aralık 2018’de İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü ile birlikte Dünya Gönüllüler Gününde sosyal girişimcilerin bir araya geldiği “Socaialtalks” etkinliğini gerçekleştirdik.

4 Aralık 2018’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi’nde “Gönüllü Konuşmaları” etkinliğini düzenledik.

6 Kasım 2018 tarihinde  Medipol Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğrencileri ile birlikte Topluma Hizmet dersi uygulamalarında proje tabanlı öğrenme metodolojisini baz alarak gönüllülük ve gönüllü olmanın kazandırdığı sosyal etki ve sosyal faydanın bireyin kendi sosyal gelişimine ek olarak toplumsal bazda kazanımları ve öğrenmeleri üzerine atölyeler ve diyalog çalışmaları gerçekleştirdik.

30 Ekim 2018’de Medipol Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği okuyan öğrencilere yönelik mevcut sosyal sorumluluk ve bilimsel projelerini tasarlarken, gönüllülük ve sivil toplum sürecinde toplumsal sorunların çözümüne yönelik proje odaklı düşünme atölyesi çalışmasını gerçekleştirdik. 

18 Ekim 2018’de Nişantaşı Üniversitesinde bulunan NishNova kuluçka merkezinin ön ve ikinci seçimlerini geçerek yeni çalışma alanımıza kavuştuk. 

9 Ekim 2018’de İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Kulübü’nde yer alan ekip liderlerine ve yardımcılarına bir ekip içerisinde gönüllü olarak yer alan ve sorumluluk alan bireylere karşı nasıl bir gönüllü olabilme ve sorumluluklarını yerine getirebilme yaklaşımı oluşturabilecekleri konusunda karşılıklı diyalog çalışmasını gerçekleştirdik.

18 Eylül 2018’de Şehir Üniversitesi Psikoloji Kulübüne “Gönüllülük ve Proje Döngüsü üzerine diyalog çalışmasını gerçekleştirdik. 

18 Haziran 2018’de Malatya’da Ahbap Malatya ekibi ile birlikte gönüllülük üzerine bir bir diyalog çalışması gerçekleştirdik.

18 Mayıs 2018’de Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmet ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerine yönelik Öğrenme Tasarımları / Learning Designs ortaklığında yaptığımız “Gönüllülük nedir?” “Gönüllülüğün kazanımları nelerdir” gibi soruları baz aldığımız Gönüllülü üzerine diyalog ve bilgilendirme buluşmalarını gerçekleştirdik.